Informatii Utile

Autoritati Locale

Primaria Turda 0264313160
Poliția Locala 0264.312.121.
Spitalul Municipal Turda 0264.312.420
Pompieri Turda 0264.311.212
Electrica Turda 0264.311.883
E-ON Gaz 0264.315.551
Compania de Apă Arieș 0264.311.770
Domeniul Public Turda 0264.317.085

http://www.primariaturda.ro
Trupa Traffic Turda
Blues rock band. Ciprian – voce Florin – chitară Liviu – chitară, backing vocals Robi – bass, backing vocals

Grupul TRAFF!C s-a format in iulie 2009 în oraşul Turda (jud. Cluj), la inițiativa lui Tibi – tobe și a lui Florin – chitară. De ce TRAFF!C? Pentru că, toţi suntem angajaţi, cu fiecare clipă din viaţă, într-un “trafic”, al gândurilor, emoţiilor, trăirilor sufleteşti. Iniţial grupul a pornit ca un proiect de blues dar după mai multe încercări şi căutări de formule pe plan muzical şi de componenţă s-a ajuns la un repertoriu format din cântece proprii şi din cântece preluate de la alţi artişti, filtrate intr-un stil propriu. Repertoriul este bazat pe genul blues şi pe subgenuri, devieri sau influenţe ale acestui gen (jazz, funky, rock, pop, etc.). De la inființare și până în prezent, grupul şi-a câştigat un renume pe plan local şi o bună experienţă în prestaţiile live prin participarea la diverse evenimente organizate de cluburi din Turda, Cluj-Napoca, Sibiu, Bistrita, participari la festivaluri (Napoca Blues, Jazz & Wine 2013, Peninsula 2013), evenimente private si evenimente organizate de instituţii locale.

0742042278