Adventure Motorcycle Tours & Rentals-inchiriere motociclete
Address: Str. Razboieni, nr. 31A, Turda, Jud. Cluj
401189
Short Business Description: service si reparatii motociclete
Long Business Description:

Inchiriere motociclete - incepe noul sezon cu motocicleta pregatita de aventura.

Serviciu de inchiriere motociclete
Inlocuim consumabile: schimb ulei, schimb filtre (ulei, aer), inlocuire placute de frana, schimbat lant,curatat carburator, verificari/reparatii instalatie electrica, schimbat rulmeti roata, jug furca fata, inlocuit bujii, schimbat anvelope, etc.
Noi iti pregatim motocicleta, tu pregateste itinerariul.

Inchiriere motociclete BMW  disponibile BMW R1200 GS, BMW G650 GS, BMW F800 GS

 

 

turda.ro

Business Website Address: http://www.motorcycle-tours.travel
Business Phone Number: 0364405641
Business Fax: 0364405641
ASA CONS ROMÂNIA SRL
Address: Str. 22 Decembrie 1989 nr. 27, – Turda, jud. Cluj
401113
Business Genre:
Long Business Description:

Liderul pieţei româneşti în domeniul prefabricatelor din beton armat pentru construcţii nerezidenţiale, parte a Grupului Consolis, lider european în livrarea soluţiilor în domeniul construcţiilor, lucrărilor civile şi infrastructurii feroviare, specializat în producţia elementelor din beton cu performanţe înalte. Cu aproximativ 10.000 de angajați care operează în 30 de țări din întreaga lume, în special în Europa și regiunea mediteraneană, Grupul a generat venituri de 1,3 miliarde Euro în 2013. Inovaţia are un rol central în activitatea Consolis. Grupul dezvoltă continuu materiale, produse şi procese de producţie inovatoare cu scopul îmbunătăţirii eficienţei şi calităţii. Cu peste 100 de ani de experienţă, Grupul Consolis a devenit sinonim cu soluţiile inovatoare de ultimă generaţie.

Oferta educationala 2017 -2018 Colegiul Tehnic Victor Ungureanu Campia Turzii in parteneriat cu societatea ASA Cons Romania din Turda

Incepand cu anul scolar 2017- 2018 : Invatamant profesional dual cu durata de 3 ani – zi in calificarile :
• Fierar betonist
• Montator prefabricate
• Dulgher Tamplar Parchetar

Pot aplica absolventii de gimnaziu si orice alte peroane care-si doresc calificarea in domeniile mentionate mai sus cu conditia ca varsta sa fie pana in 24 ani.

Oferta invatamantului in sistem dual :
• Bursa lunara de studiu acordata de sistemul de invatamant , cca 200 lei / lunar
• Bursa lunara de studiu acordata de partemenrul ASA Cons Romania, 200 lei/ lunar ; cuantumul lunar al burselor de studiu ajunge la 400 lei / cursant, conditionata de prezenta;
• Practica efectuata la sediul partenerului, respective ASA Cons Romania,
• Transportul asigurat de partenerul de practica, respectiv ASA Cons Romania
• Posibilitatea continuarii activitatii, dupa absolvire, in cadrul partenerului Asa Cons Romania, mai exact loc de munca asigurat la finalizarea studiilor

Inscrierile se fac la sediul Colegiului Victor Ungureanu C. Turzii.

Pentru mai multe informatii legate de inscrieri si procedura de admitere in invatamantul professional in sistem dual se pot gasi si pe site-ul Colegiului Tehnic Victor Ungureanu Campia Turzii , respetiv la adresa : ctvuct.ro

Business Website Address: http://asacons.ro
Business Phone Number: 0 264 312 765
Business Fax: 0 264 317 057
Asociatia Slow Food Turda
Address: Str. Ioan Moldovan 9,
Turda, jud. Cluj, Transilvania, Romania
401168
Business Genre:
Short Business Description: Scopul asociatiei este organizarea de activitati educationale pentru promovarea patrimoniului local, regional si national din punct de vedere gastronomic si cultural, precum si sustinerea dezvoltarii agrare.
Long Business Description:

Membri Slow Food Turda duc o campanie permanentă pentru încurajarea producţiei la scară mică, pentru certificarea produselor şi participarea la târguri de acest gen, precum şi la alte evenimente care le-ar putea aduce un profit. Toate acestea cu scopul de a preveni riscul dispariţiei produselor locale, tradiţionale.

Slow Food Turda pune accent pe educaţia tinerei generaţii, organizând periodic vizite la producătorii locali, prin care tinerii pot vedea “pe viu” cum sunt realizate produsele tradiţionale şi având posibilitatea să desluşească tainele unor vechi indeletniciri.

Business Website Address: http://www.slowfoodturda.ro
Business Phone Number: 40.746.366728 / +40.734.075709
Atelier Auto Jurca
Address: Aleea Bailor, Nr. 12, din Turda
Business Genre:
Long Business Description:

Servicii: depanare Anvelope-vulcanizare - Reparaţii direcţie-suspensie - Reparaţii motor - Reparaţii sisteme de injecţie; Depanam autoturisme: autoutilitare, turisme.
Program Luni 09:00 - 18:30 ; Marti-Vineri 08:00 - 16:30

Business Phone Number: 0757038392
Atelier de reparatii electronice audio televizoare in turda
Address: strada Gheorghe Lazar numarul 6, Turda
Long Business Description:

Atelier de depanari electronice tlevizoare  lcd, led, plasma, monitoare lcd.

Reparam si radiocasetofoane auto, cd, dvd, electrice , electronice, x box, tablete, laptop, placi de baza laptop (rework chip set cu scule profesionale)

 

Business Phone Number: 0742042278
Autoritati Locale
Business Genre:
Long Business Description:

Primaria Turda 0264313160
Poliția Locala 0264.312.121.
Spitalul Municipal Turda 0264.312.420
Pompieri Turda 0264.311.212
Electrica Turda 0264.311.883
E-ON Gaz 0264.315.551
Compania de Apă Arieș 0264.311.770
Domeniul Public Turda 0264.317.085

Business Website Address: http://www.primariaturda.ro
Dans Sportiv Potaissa Turda
Address: Langa Scoala I. Opris, cartier Micro 2
Short Business Description: Clubul are ca scop principal promovarea in randul copiilor si tinerilor a dansului ca forma de arta, dar si sport.
Long Business Description:

Clubul a fost infiintat in anul 1995 sub egida Federatiei Romane de Dans Sportiv de catre instructorii Alin si Diana Miron.
Nu toti care ne-au trecut pragul au fost mari sportivi, dar toti care au trecut pe la noi si-au facut cariere de succes, pentru ca dansul te invata sa te lupti, sa rezisti, sa te adaptezi, sa pierzi, sa te ridici, sa socializezi si multe altele.

Business Phone Number: 0747 074 306
Davon -magazin de suveniruri si cadouri Turda
Address: strada Republicii 21, in centrul istoric,
Turda, judetul Cluj
Business Genre:
Long Business Description:

Pentru cele mai frumoase cadouri, pentru bucurii aduse celor dragi, pentru a-ti face casa si viata mai frumoasa

Business Phone Number: 0745 603 014
Deblocari usi Turda Campia Turzii
Business Genre:
Short Business Description: Deblocari usi Turda Campia-Turzii si imprejurimi;
Long Business Description:

Deblocam usi metalice, usi termopan, usi de interior, usi de exterior, seifuri, case de bani si orice sistem de inchidere.

Deblocari usi este o firma ce ofera servicii de lacatuserie descarcerare din Turda, activitatea desfasurandu-se atat in zona Turzii cat si in localitatile invecinate.

Deblocarile usilor este un domeniu nou pe piata turdeana, insa extrem de apreciat, majoritatea locatarilor din orase preferand sa apeleze la un specialist in momentul in care una dintre usile pe care le foloseste a ramas blocata sau, pur si simplu, nu mai functioneaza la parametri optimi.

Deblocarea unei usi este o activitate adiacenta celei de reparatii.

Necesita insa o atentie specaila datorita faptului ca este necesar sa se intervina fara a provoca vreo alta paguba materiala usii sau ansamblelor din jur.

Modele de usi pe care le putem debloca in Turda

Deblocari usi metalicein Turda

Oferim servicii de deblocari pentru usile metalice, de producatori diferiti si de dimensiuni variata. Anumite usi metalice se bazeaza pe sistem de inchidere modern, insa acest aspect nu face decat sa ne motiveze si sa ne faca sa intervenim chiar si in cazurile extreme.

Deblocari usi din lemn in Turda

Usile din lemn sunt cel mai usor de deblocat datorita faptului ca sistemul lor de inchidere este unul facil. De asemenea, materialul este unul extrem de maleabil, activitatea echipei noastre realizandu-se fara prea mari probleme.

Deblocari yale usi in Turda

Deblocam toate tipurile de yale, cilindri, broaste, butuci, sau sisteme de inchidere. Asiguram reparatia si inlocuirea yalelor, brostelor, sistemelor de siguranta precum si piese de schimb pentru toate yalele comercializate in tara.

Deblocari usi termopan in Turda

Usile confectionate din PVC sau aluminiu, cunoscute drept usi termopan se pot debloca , indiferent de producator sau forma usii blocate, interventia noastra fiind derulata in baza vastei experiente pe care o avem in acest domeniu.

In general deblocarea usilor in Turda se va realiza fara daune provocate usii. In majoritatea cazurilor butucul yalei trebuie inlocuit.

Pret deblocare usa Turda 50 lei pentru deplasari in oras.

Pretul unui butuc este in general de 70 de lei.

Business Phone Number: 0745 472 923
stomatolog Turda
Address: 401189
Business Genre:
Short Business Description: Stomatologie generala
Protetica dentara
Implantologie dentara
Chirurgie maxilo-faciala
Estetica dentara
Ortodontie
Pedodontie (stomatologie pediatrica)
Radiologie digitala stomatologica
Long Business Description:

Stomatologie generala
Protetica dentara
Implantologie dentara
Chirurgie maxilo-faciala
Estetica dentara
Ortodontie
Pedodontie (stomatologie pediatrica)
Radiologie digitala stomatologica

Business Phone Number: 0264 311 378